Aktualności

Dwie premiery Mazdy w Tokio

data publikacji: 11-28-2017

Na Salonie Samochodowym w Tokio Mazda zaprezentowała dwa nowe modele koncepcyjne. Światową premierę miała Mazda KAI CONCEPT, hatchback klasy kompakt zapowiadający następną generację pełnych charakteru samochodów utytułowanego japońskiego producenta. Drugą nowością była Mazda VISION COUPE wyznaczająca nowy kierunek stylistyczny.

Mazda KAI CONCEPT to coś więcej niż tylko wizja przyszłości. To koncept, który zbudowany został w oparciu o rozwinięcie technologii SKYACTIV. Mowa o konstrukcji SKYACTIV-Vehicle Architecture, czyli sztywnego, odpornego na skręcanie podwozia, które zapewnia szybsze reakcje na ruchy kierownicą, oraz o silniku benzynowym SKYACTIV-X łączącym najlepsze cechy jednostek wysokoprężnych i benzynowych. Całość okryta jest efektowną karoserią, która została upiększona przez odjęcie zbędnych detali. Sylwetka samochodu ma muskularne proporcje, a linie karoserii podkreślone są refleksami światła ślizgającymi się po całej bryle nadwozia. Mazda KAI CONCEPT dzięki licznym udoskonaleniom zapowiada poprawiony komfort jazdy, dodatkowe wyciszenie wnętrza i lepsze osiągi nadchodzących modeli.

Druga z premier – model VISION COUPE – stawia na styl nadwozia zaprojektowanego w języku KODO – Dusza Ruchu. Jest on wyrazem minimalistycznej japońskiej estetyki i osiąga tutaj prosty efekt „czystego ruchu”, który wyraża poczucie prędkości. Wnętrze rozplanowano zgodnie z koncepcją ma (po japońsku: przestrzeń), przeniesioną z tradycyjnej architektury Kraju Kwitnącej Wiśni. Nazwą VISION COUPE, Mazda przywołuje swoją tradycję i nawiązuje do takich modeli, jak Mazda R360 – pierwszy samochód osobowy japońskiego producenta oraz Mazda Luce Rotary, znanej także jako Mazda R130.

powrót